Muzeum Policie České republiky

4.6
★★★★★
★★★★★
(2337)
Ke Karlovu 453/1, 120 00 Praha 2 – Nové Město Bezdlužná Ověřená firma

V Muzeu Policie ČR se věnujeme historii, vzniku, vývoji a činnosti bezpečnostních sborů na našem území. Naše sbírka dokumentuje období od roku 1918 po současnost a zahrnuje řadu historicky cenných písemností. Pro školy pořádáme přednášky na téma prevence kriminality a protidrogová prevence.

Recenze

4.8
★★★★★
★★★★★
186 Facebook recenzí
4.6
★★★★★
★★★★★
2151 Google recenzí
60498030 ARES
Vznik 1996
Telefony 224 923 619
Mobily 605 253 070
Sociální sítě facebook.com
Mgr. Radek Galaš (ředitel muzea)
Mgr. Zdeněk Kopecký (zástupce ředitele, ekonom)
Veronika Kopecká (sekretářka)
Květoslava Kůsová (vedoucí oddělení kulturně-výchovné činnosti, produkční)
Mgr. Miroslav Kábrt (dokumentátor - fotograf)
  • muzeum policie, muzeum, bezpečnostní sbor, centrum dopravní prevence, dětské dopravní hřiště, prevence kriminality, protidrogová prevence, zařízení pro měření rychlosti vozidel, sbírky, písemnosti, tisky, negativy, fotografie, zbraně střelivo, vojenská technika, vyznamenání, stejnokroje, symboly, falza, modely, technika, chemikálie, jiné materiály, předměty dokumentující trestnou činnost, Stálá expozice, badatelna, výstava 100 let bezpečnostních sborů aneb od četnictva k policii
  • Přijďte navštívit naše muzeum. Čeká na vás zajímává stálá expozice, která obsahově vychází z existence, činnosti a vývoje bezpečnostních sborů a složek na území našeho státu od jeho vzniku po současnost.

    Expozice čítá více než 1000 exponátů, z nichž mnohá si můžete sami vyzkoušet.

    Muzeum Policie České republiky se dále věnuje kriminalistice a známým kriminalistickým případům. Prezentuje problematiku dopravní a letecké služby, cizinecké a pohraniční policie i bývalé státní bezpečnosti.

    Pro žáky 2. stupně ZŠ pořádáme besedy na téma prevence kriminality a protidrogová prevence. Provozujeme dětské dopravní hřiště