Pěstování žita – Střední a Severní Čechy

Pěstování žita je v oblasti Střední a Severní Čechy velmi oblíbené a tradiční zemědělskou činností. Tato plodina se zde pěstuje již po mnoho let a díky své vysoké odolnosti a nenáročnosti na půdu a klima, je stále velmi žádaná.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1SALIMA družstvo Velim

4.9
★★★★★
★★★★★
(7)
Sokolská 24, Velim
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Hlavní činností SALIMA družstva Velim je zemědělská výroba zaměřená na rostlinnou výrobu. Družstvo hospodaří na 800 ha půdy. Pěstujeme převážně: obilí (pšenici ozimou, ječmen jarní sladovnický, žito ozimé), řepku ozimou, kukuřici zrnovou, cibuli jarní. Ve službách provádíme orbu, přípravu, setí,…


Firmy v dalších lokalitách


Pěstování žita v lokalitě Střední a Severní Čechy – detailní popis

Žito je využíváno především jako krmivo pro hospodářská zvířata, ale také jako surovina pro výrobu chleba a dalších potravinářských výrobků. Pěstitelé žita v oblasti Střední a Severní Čechy se snaží využívat moderní technologie a postupy, aby dosáhli co nejvyšší výnosnosti a kvality svých plodin. Díky tomu je žito z oblasti Střední a Severní Čechy velmi kvalitní a vyhledávané na trhu. Pokud hledáte spolehlivého dodavatele žita, určitě se zaměřte na pěstitele z této oblasti.