Florbal je populární sport nejen v Česku, ale i ve světě. Pokud máte zájem o florbal, můžete se připojit k některému z florbalových klubů nebo mužstev ve vaší oblasti. Přehled florbalových klubů a mužstev v lokalitě Ústí nad Labem.

Universitní sportovní klub Slavie, se sídlem České mládeže 360/8, 400 01, Ústí nad Labem-Klíše, v okrese Ústí nad Labem a v kraji Ústecký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 2286, Krajský soud v Ústí nad Labem. Právní forma Spolek. Založení v roce 1996. Zdroj: výpis z dat Registru…

★★★★★
★★★★★
(1)
Rubensova 287, Ústí nad Labem Bezdlužná

Vedeme sportovní klub se zaměřením na florbal. Dále nabízíme tréninky. Účastníme se i sportovních zápasů, turnajů a soutěží.

3FbC Ústí nad Labem, o.s.

Provozujeme florbalový klub pro děti a dospělé. Dále pořádáme florbalové soutěže.

Florbalové kluby, mužstva – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Ústí nad Labem

Florbalové kluby, mužstva v lokalitě Ústí nad Labem – detailní popis

Florbal je halový sport, který se hraje mezi dvěma družstvy po pěti hráčích v poli a jednom brankáři. Cílem hry je vstřelit více branek než soupeř při dodržování pravidel.

Pravidla florbalu

Jsou poměrně jednoduchá a založená na fair-play. Zde jsou některá z nich:

• Hrací plocha má rozměry 40 m × 20 m a je ohraničena mantinely se zaoblenými rohy. Hřiště je rozděleno středovou čarou na dvě poloviny a na každé polovině je vyznačeno velké brankoviště (4 m × 5 m) a malé brankoviště (1 m × 2,5 m), kde jsou umístěny brány.
  • Normální hrací čas je 3 × 20 minut se dvěma desetiminutovými přestávkami. Během přestávky si družstva musí vyměnit strany. V případě nerozhodného stavu po normálním hracím čase následuje prodloužení nebo trestná střílení podle rozhodnutí řídicího orgánu.
  • Hráči v poli musí být oblečeni do sportovních dresů skládajících se z trika, kraťasů a štulpen. Všichni hráči v jednom týmu musí mít zcela stejné dresy. Brankář musí mít odlišnou barvu dresu od ostatních hráčů a smí používat pouze rukavice, masku a chrániče holení jako zvláštní výstroj.
  • Hráči smějí používat pouze florbalku jako osobní vybavení. Florbalka se skládá z hole a čepele. Délka hole nesmí přesahovat délku hráče ani být kratší než 90 cm. Čepel nesmí být širší než 10 cm ani delší než 30 cm.
  • Hra se řídí standardními situacemi, které jsou vhazování, rozehrání, volný úder a trestné střílení. Vhazování se provádí na začátku každé třetiny, po vstřelené brance nebo po přerušení hry na určených bodech. Rozehrání se provádí po gólovém úspěchu nebo po přerušení hry na středovém bodě. Volný úder se uděluje za různé přestupky, jako je např. hra rukou, nohama nebo hlavou, faulování soupeře nebo nedovolené střídání. Trestné střílení se uděluje za vážné přestupky, jako je např. bránění gólové šanci nebo úmyslné posunutí brány.