Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

V Městském divadle v Jablonci nad Nisou nabízíme návštěvníkům činohru, muzikály, operu a balet. Myslíme i na malé a mladé diváky. Připravujeme pohádky pro nejmenší a představení pro studenty. V našem divadle pořádáme také výstavy a vernisáže.

25035746 ARES
DIČ CZ25035746
Vznik 1998
Telefony 483 320 595
Sociální sítě facebook.com , instagram.com
Mgr. Pavel Žur (ředitel)
  • městské divadlo, divadlo, kontakty městské divadlo, činohra, opera, opereta, balet, koncerty, muzikály, výstavy, vernisáže, programy pro školy, program městského divadla, kultura, hudební projekty, pronájem divadla, muzikál, klasická hudba, divadelní představení, pop music, město plné tónů, hudba, hudební představení, historie městského divadla, vstupenky, soutěže, festivaly, ochotnické divadlo, hvězdy nad Ještědem, dětské divadlo, pořady pro děti, amatérské divadlo, komponované pořady, Evropa náš domov, evropské dědictví, rodáci Jablonecka, společně nejen na jevišti, móda, ples
  • Historie divadla sahá až do roku 1894, kdy byl založen Jablonecký divadelní spolek. Ke slavnostnímu položení základního kamene divadla došlo až 18. srpna 1906. Divadlo své první návštěvníky slavnostně přivítalo 21. září 1907, a to veselehrou „Husarská horečka“ Gustava Kadelburga a Richarda Skowronka.

    Městské divadlo v Jablonci nad Nisou nabízí šest abonentních skupin pro stálé návštěvníky. Skupiny jsou zaměřeny na činohru, hudbu, pohádky pro nejmenší, představení pro studenty, operu a balet.

    V divadle se ročně odehraje přes 200 představení.