Dysplazie kyčelních kloubů, DKK – Střední a Severní Čechy

Dysplazie kyčelních kloubů, zkráceně DKK, je genetická porucha, která postihuje hlavně velká plemena psů. Tato porucha se projevuje nepravidelným vývojem kyčelního kloubu, což může vést k bolesti, ztuhlosti a dokonce i k invaliditě.

1–9 firem z 9 nalezených Filtry

1Eduard Voldřich-Veterinární ordinace Praha Zbraslav1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(881)
U Malé řeky 625, Praha 5 - Zbraslav Bezdlužná

Veterinární ordinace. Provádíme očkování, čipování, vyšetření DKK, endoskopii, sonografii, rentgen a chirurgii všech zvířat.

2MVDr. Jaroslav Bretšnajdr

4.8
★★★★★
★★★★★
(63)
Havlíčkova 257, Rakovník Bezdlužná

Nabízíme služby veterinární ordinace pro malá zvířata, psy, kočky, drobné savce a plazy. Služby praxe pro koně a skot. Možností je objednávka krmiva, výživových doplňků a dalších potřeb pro zvířata.

3Veterina Teplice, s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(2)
Josefská 385, Teplice Bezdlužná

Naším oborem je provoz veterinární ordinace. Provádění čipování psů, koček a fretek. Nabídka vyšetření RTG, SONO, zjištění gravidity a DKK či operací.

4Křivan Stanislav, MVDr.

4.8
★★★★★
★★★★★
(328)
Purkyňova 1778, Louny
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

Provoz veterinární ordinace. Poskytujeme veterinární péči o malá zvířata. Co umíme: vakcinace zdravých zvířat, aplikace čipů, vystavování PET-passportě, tetování štěnat, Hematologické a biochemické vyšetření krve na počkání do 15 minut, vyšetření moči. Chirurgie: předoperační vyšetření, veškeré…

5MVDr. Břetislav Frýba2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Komenského alej 1196, Žatec
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše veterinární ordinace se zabývá péčí o malá zvířata. Jsme vybaveni nejmodernější technikou, zaručující tu nejkvalitnější péči pro Vaše mazlíčky. Rentgenová, ultrazvuková, krevní a koprologická vyšetření. Provádíme očkování a ultrazvukové ošetření zubního kamene.

6DOŠKÁŘOVÁ Jaroslava, MVDr.

Nabízíme poskytování veterinární péče, včetně možnosti využití RTG a Sona. Děláme zubní ultrazvuk a dále nabízím čipování a doplňkový prodej krmiv.

7VETERINÁRNÍ KLINIKA LIVE - Veterina Litoměřice

4.7
★★★★★
★★★★★
(1000)
Zelená 2184, Litoměřice
Otevřeno do 19:00
Bezdlužná

Naše veterinární klinika nabízí komplexní veterinární péči. Je vybavena moderními přístroji a náš tým je složen z kvalifikovaných veterinárních lékařů a veterinárních sester. Na každou návštěvu je možnost se objednat (platí včetně preventivních prohlídek, vakcinací, kontrol atd.) Podrobná…

8SCHWETTER Kamil, MVDr.

Provádíme interní medicínu psů a koček, chirurgii měkkých tkání i ortopedii. Dále poskytujeme rentgenologii (focení na DKK a DLK), kontrastní vyšetření, čipování, diagnostiku březosti, asistence u porodů. Vyjíždíme k pacientům.

9Martina Nováková MVDr.

4.6
★★★★★
★★★★★
(808)
U Malé řeky 625, Praha 5 - Zbraslav Bezdlužná

Jsme veterinární ordinace. Provádíme očkování, čipování, rentgenové snímkování, vyšetření DKK, sonografii, endoskopii a chirurgii všech zvířat.


Firmy v dalších lokalitách


Dysplazie kyčelních kloubů, DKK v lokalitě Střední a Severní Čechy – detailní popis

V oblasti Střední a Severní Čechy se DKK vyskytuje u mnoha psů, zejména u těch, kteří jsou chováni v nevhodných podmínkách. Majitelé psů by měli být obezřetní a pravidelně kontrolovat své mazlíčky, aby předešli vzniku této poruchy.

Symptomy DKK se mohou projevit již v raném věku psa, ale mohou se objevit i později. Mezi nejčastější příznaky patří bolest při pohybu, špatná koordinace, ztuhlost a omezená pohyblivost. Pokud si majitel všimne některého z těchto příznaků, měl by okamžitě vyhledat veterinárního lékaře.

Diagnóza DKK se provádí pomocí rentgenového snímku kyčelního kloubu. Pokud je diagnóza potvrzena, léčba se zaměřuje na zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti. V některých případech může být nutná operace.

Prevence DKK spočívá v tom, aby majitelé psů dbali na správnou výživu a cvičení svých mazlíčků. Je důležité, aby psi měli dostatek pohybu, ale zároveň aby nebyli přetěžováni. Důležitá je také správná volba plemene psa, které není náchylné k této poruše.

v oblasti Střední a Severní Čechy se majitelé psů mohou obrátit na místní veterinární kliniku, kde jim budou poskytnuty veškeré informace o DKK a jak se jí vyhnout. Je důležité, aby majitelé psů byli informovaní o této poruše a aby se snažili předejít jejímu vzniku.