Vyšetření zorného pole – Střední a Severní Čechy

Vyšetření zorného pole je diagnostický test, který se používá k posouzení zrakové funkce pacienta. Tento test umožňuje lékaři zjistit, jak dobře pacient vidí v různých částech zorného pole.

1–10 firem z 10 nalezených Filtry

1Okulus LB, s.r.o.

2.4
★★★★★
★★★★★
(8)
Nové náměstí 1431/20, Praha 10-Uhříněves
Otevřeno od 7:30

Oční ordinace. Poskytujeme ambulantní péči pro dospělé. Provádíme bezdotykové měření nitroočního tlaku, vyšetření očí, onemocnění víček, slzných cest, spojivek, rohovek, bělimy, zeleného zákalu a zorného pole perimetrem. Prodáváme kapky, gely a kontaktní čočky.

2MUDr. Taťána Labohá - Oční ambulance Praha 2 - Vinohrady

4.3
★★★★★
★★★★★
(28)
Blanická 25, Praha 2 - Vinohrady
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

Oční ordinace nabízí individuální přístup, vyšetření pacientů všech věkových kategorií, odborná péče za použití moderních přístrojů, vyšetření zrakových vad, včetně měření na automatickém refraktometru, dispenzarizace pacientů s očními zákaly, měření nitroočního tlaku bezkontaktním tonometrem,…

3DOKTOR KLAIN s.r.o. - měření zraku2 pobočky

3.9
★★★★★
★★★★★
(33)
Moskevská 658/41, Liberec IV-Perštýn
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Specializujeme se na provoz oční ordinace a oční optiky. Provádíme komplexní a kontrolní oční vyšetření, počítačové měření dioptrických vad. Poskytujeme také bezdotykové měření nitroočního tlaku, vyšetření zorného pole počítačovým perimetrem a ultrazvukové měření tloušťky rohovky. Dále prodáváme…

4MUDr. Koudelová Galina - oční lékař1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
1. máje 97/25, Liberec III-Jeřáb
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Provoz odborné oční ordinace. Ošetřujeme děti od 3 let věku. K ordinaci je bezbariérový přístup.

5MUDr. Andrea Moravcová Hajná - oční ordinace Praha 4

Antala Staška 1670…, Praha 4
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Provoz oční ordinace pro dospělé a děti na Praze 4 v Braníku. Měření dioptrických vad, předpisy brýlí, oční vyšetření u interních (cukrovka), neurologických (stavy po CMP) a endokrinologických onemocnění. Diagnostika a léčba zeleného/šedého zákalu. Vyšetření zorného pole-perimetrie. Aplikace…

6MUDr. Eva Mužíková5 poboček

Olšanská 2666/7, Praha 3 - Žižkov
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Ordinace odborné oční lékařky. Poskytujeme vyšetření očí, vstupní a preventivní prohlídky, kontroly šedého a zeleného zákalu s návazností na operativu - vyšetření, předpis brýlí. DOVOLENÁ: 14.6.2021 - 18.06.2021, 12.7.2021- 30.07.2021.

7MUDr. Alena MORAVOVÁ

2.7
★★★★★
★★★★★
(4)
Cimburkova 407/31, Praha 3 - Žižkov
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná

Kompletní oční vyšetření (měření očních vad na automatickém autorefraktoru, předpis optických pomůcek, aplikaci kontaktních čoček, měření nitroočního tlaku, vyšetření zorného pole na perimetru, měření tloušťky rohovky ultrazvukem, vyšetření očního pozadí přímou i nepřímou oftalmoskopií) preventivní…

8TeamPrevent-Santé, s.r.o.- MUDr. Janina Waloszková3 pobočky

3.1
★★★★★
★★★★★
(67)
Pštrossova 24, Praha 1 - Nové Město Bezdlužná

Pracuji jako oční lékař a oftalmolog. Provádím měření dioptrií, měření tloušťky rohovky, bezkontaktní měření nitroočního tlaku zaměřené na prevenci a diagnostiku zeleného zákalu, vyšetření zorného pole, aplikace kontaktních čoček a další.

9Oční ordinace, s.r.o.1 pobočka

Péče v očním lékařství pro dospělé i děti, vyšetření zorného pole na perimetru, či změření tloušťky rohovky na pachymetru.

10Preclíková Eva, MUDr.

3.7
★★★★★
★★★★★
(14)
Ukrajinská 900, Praha 10 Bezdlužná

Diagnóza dioptrických vad, měření očního tlaku, vyšetření prostorového vidění, zorného pole, předního oka i očního pozadí. Prodej kontaktních čoček.


Firmy v dalších lokalitách


Vyšetření zorného pole v lokalitě Střední a Severní Čechy – detailní popis

Vyšetření zorného pole se provádí pomocí speciálního přístroje, který se nazývá perimeter.

Pacient se při vyšetření zorného pole obvykle sedí před přístrojem a sleduje středový bod. Poté se na různých místech v zorném poli objevují světelné signály, které pacient musí zaznamenat. Lékař pak vyhodnotí, jak dobře pacient vidí v různých částech zorného pole.

Vyšetření zorného pole se používá k diagnostice různých očních onemocnění, jako jsou glaukom, makulární degenerace, diabetická retinopatie a další. Tento test může také pomoci lékaři sledovat průběh léčby a posoudit účinnost léčby.

v oblasti Střední a Severní Čechy se vyšetření zorného pole provádí v očním oddělení místní nemocnice. Pacienti se mohou objednat na vyšetření prostřednictvím telefonu nebo osobně na recepci očního oddělení.

Při vyšetření zorného pole je důležité dodržovat několik pravidel:

1. Pacient by měl být dobře odpočatý a v klidu.
2. Před vyšetřením by měl pacient odstranit kontaktní čočky a brýle.
3. Během vyšetření by pacient neměl pohybovat hlavou ani očima.
4. Pacient by měl být upozorněn, že během vyšetření se mohou objevit světelné blesky a že by neměl být překvapen.

Vyšetření zorného pole je bezbolestný a neinvazivní test, který trvá obvykle 10 až 20 minut. Po vyšetření může pacient ihned pokračovat v běžných činnostech.

Výhody vyšetření zorného pole:

- Pomáhá diagnostikovat oční onemocnění v rané fázi.
- Pomáhá sledovat průběh léčby a posoudit účinnost léčby.
- Je bezbolestný a neinvazivní test.

Nevýhody vyšetření zorného pole:

- Vyšetření může být náročné pro pacienty s omezenou pohyblivostí hlavy nebo očí.
- Vyšetření může být ovlivněno faktory jako únavou, stresovými situacemi nebo užíváním určitých léků.

Celkově je vyšetření zorného pole důležitým diagnostickým testem, který pomáhá lékařům posoudit zrakovou funkci pacienta a diagnostikovat oční onemocnění v rané fázi.