Vývoj žáby – Střední a Severní Čechy

V oblasti Střední a Severní Čechy se vyskytují různé druhy žab, které prošly dlouhým vývojem. Vývoj žáby je fascinující proces, který se skládá z několika fází.

1–10 firem z 19 nalezených Filtry

1Výzkumný ústav včelařský ,s.r.o.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(28)
Dol 94, Máslovice Bezdlužná

Ústav je soukromá společnost, která se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a vzděláváním v oboru chovu včel a včelích produktů. Jejich laboratoře poskytují také komerční služby (diagnostika nemocí, analýzy včelích produktů). Pořádají specializované kurzy pro včelaře. Prodávají zejména jejich vlastní…

2Apronex s.r.o.

Společnost Apronex s.r.o. je soukromá česká „spin-off“ firma založená v roce 2003 skupinou vědců z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR v Praze. Společnost se zabývá především vývojem a výrobou produktů a technologií pro moderní a rychle se vyvíjející biotechnologický trh a nabízí tak široké…

3Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i. - VÚŽV Praha

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Přátelství 815/109, Praha 10 Bezdlužná

Výzkumný ústav živočišné výroby (VÚŽV) v Praze je veřejnou výzkumnou institucí zabývající se výzkumem biologických a biotechnologických základů chovu hospodářských zvířat. Ve VÚŽV se provádí základní i aplikovaný výzkum zaměřený na inovace a praktické využití poznatků v chovech hospodářských zvířat…

4ProSpon, spol. s r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Jiřího Voskovce 3206, Kladno Bezdlužná

Zabýváme se vývojem, výrobou a distribucí implantátů a nástrojů pro ortopedii, traumatologii a chirurgii. Zaměřujeme se na externí fixace, především na spinální fixátory, onkologické náhrady velkých kloubů a endoprotézu ramenního kloubu a na implantáty při rekonstrukci předního zkříženého vazu.

5BTL zdravotnická technika, a.s.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(33)
Šantrochova 1883/16, Praha 6 - Břevnov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše společnost se zabývá vývojem a výrobou a prodejem neinvazivních přístrojů pro estetickou medicínu a kosmetická centra a nabízíme přístroje určené pro zpevňování a omlazování pokožky a tvarování těla a redukci tuku a odstranění celulitidy a strií a vrásek.

6Semrádová Václava, MUDr.

Zabýváme se nemocemi trávící trubice od jícnu po řitní otvor a také nemocemi velkých žláz - jater a slinivky břišní, které tvoří trávící enzymy a vývojově i funkčně k trávící trubici patří.

7MACADAM s.r.o.

ORL a foniatrická ordinace Liberec. Dále se zabýváme vyšetřením hlasu, sluchu, poruch vývoje řeči u dětí a vyšetřením sluchu také u novorozenců.

8PaeDr. Miriam Mykytynová

5.0
★★★★★
★★★★★
(8)
Jičínská 2349, Praha 3 - Vinohrady
Dnes už má zavřeno

Logopedie se zabývá problematikou i těch nejdrobnějších řečových vad, jako jsou např. chybná výslovnost jedné hlásky, huhňavost, neurotické poruchy řeči, centrální poruchy řeči až po masivní řečové poruchy nebo naprostou nemluvnost či opožděný vývoj řeči.

9VÚTS, a.s

4.8
★★★★★
★★★★★
(14)
Svárovská 619, Liberec
Dnes už má zavřeno

Specializujeme se na výzkum, vývoj a zhotovení strojů a zařízení pro zpracovatelský průmysl. Dále se zabýváme automatizací, vývojem, konstrukcí a stavbou speciálních jednoúčelových strojů, manipulátorů, dopravníků a testovacích zařízení hlavně pro automobilový průmysl. Nabízíme komplexní soubor…

10Mgr. Kateřina Horáková - Fyzioterapeut-in

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Jelínkova 1248, Kosmonosy Bezdlužná

Zabýváme se funkční muskuloskeletální fyzioterapie, vývojové kineziologie, traumatologické, neurologické, respirační, dětské a sportovní fyzioterapie. specializující se ve všech oblastech moderní fyzioterapie a léčebné rehabilitace. Poskytujeme komplexní ambulantní léčebnou péči a také výčet…


Firmy v dalších lokalitách


Vývoj žáby v lokalitě Střední a Severní Čechy – detailní popis

1. Vajíčka
Žáby kladou vajíčka do vody, kde se vyvíjejí v larvy. Vajíčka jsou malá a kulatá, a mají želatinovou vrstvu, která chrání embryo před vnějším prostředím.

2. Larvy
Larvy se líhnou z vajíček a jsou plně vyvinuté, aby mohly plavat a lovit potravu. V této fázi se žáby živí planktonem a řasami. Larvy se postupně vyvíjejí a rostou, až se stávají dospělými žábami.

3. Pulci
Pulci jsou další fází vývoje žáby. Pulci se vyskytují v pozdější fázi vývoje, kdy se larvy začínají měnit. Pulci mají nohy a ploutve, které jim umožňují plavat a pohybovat se vodou. Pulci se živí řasami a drobnými vodními živočichy.

4. Dospělá žába
Dospělá žába je konečnou fází vývoje. Dospělá žába má nohy, které jí umožňují skákat a pohybovat se po souši. Dospělá žába se živí hmyzem a dalšími drobnými živočichy. Dospělá žába se také může rozmnožovat a klást vajíčka.

v oblasti Střední a Severní Čechy se vyskytují různé druhy žab, jako například skokan zelený, skokan hnědý, rosnička zelená a ropucha Oblastná. Tyto druhy žab prošly dlouhým vývojem, aby se přizpůsobily svému prostředí. Vývoj žáby je fascinující proces, který nám ukazuje, jak příroda dokáže být úžasná.