Optické přístroje – Střední a Severní Čechy

Optické přístroje jsou zařízení, která slouží k manipulaci s viditelným světlem. Tyto přístroje se používají v mnoha oblastech, jako jsou medicína, astronomie, fotografie, průmysl a mnoho dalších.

1–10 firem z 287 nalezených Filtry

1POSPÍCHAL-SCHÖN, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Cihelná 712, Štětí Bezdlužná Ověřená

Hlavní činností naší firmy je technická diagnostika strojů a servis strojů. K diagnostickému měření strojních zařízení využíváme vibrodiagnostiku bez nutnosti odstavení stroje z provozu. Mezi naše další služby patří prostorové měření geometrie, zakázková kovovýroba a zámečnické práce.

2Krůtková Šárka - Oční optik

5.0
★★★★★
★★★★★
(8)
Žukovova 82/54, Ústí nad Labem…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Optika působí ve městě Ústí nad Labem již od roku 1991. Mezi naše hlavní činnosti patří zhotovování brýlí i na lékařský předpis, měření zrakové ostrosti, aplikace kontaktních čoček. Provádíme také opravy brýlí a zabýváme se prodejem jejich doplňků.

3Václav Antonín - Optik Antonín1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Lázeňská 23, Příbram
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Prodej, výroba i opravy brýlí a optických přístrojů. Prodej kontaktních čoček, dalekohledů. Nabízíme měření očních vad a aplikace kontaktních čoček. Velká nabídka slunečních brýlí.

4Chrtek Optik1 pobočka

2.4
★★★★★
★★★★★
(18)
nám. T.G.Masaryka…, Poděbrady III

Chrtek Optik - optika s prodejem dioptrických brýlí, slunečních brýlí a kontaktních čoček. Možnost měření zraku.

5Božena Brzáková - OČNÍ OPTIKA

5.0
★★★★★
★★★★★
(22)
Blahoslavova 1160 , Poděbrady III Bezdlužná

Božena Brzáková - OČNÍ OPTIKA - nabízíme prodej a opravu brýlových obrub, čoček, doplňků a slunečních brýlí.

6Eva Voříšková2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(49)
Táborská 2024, Černošice Bezdlužná

Provozujeme služby oční optiky, vyšetřujeme zrak a binokulární vidění, aplikujeme kontaktní čočky. Dále prodáváme brýlové obruby a sluneční brýle.

7V.M.K., spol. s r.o. - Vše pro RTG

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Proseku 45/9, Praha 9 - Prosek
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

VMK-RTG s.r.o. - vše pro RTG, nabídka diagnostických rentgenových a ultrazvukových přístrojů pro humánní i veterinární medicínu, mamografii, stomatologii, sonografii, kostní denzitometrii a veterinární medicínu. Nabízíme prodej a servis produktů - skiagrafické systémy DEL Medical, mobilní rentgeny…

8Hachle Radek - R & I optik

5.0
★★★★★
★★★★★
(28)
Počernická 633/93, Praha 10 - Malešice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme dioptrické, sluneční, ochranné, pracovní a sportovní brýle včetně zhotovení dioptrické korekce do sportovních brýlí. Odborné poradenství při výběru. Měření zraku na nejmodernějších přístrojích včetně pracovní korekce i barvocitu registrovaným optometristou. Aplikujeme kontaktní čočky.…

9CHIRONAX ESTRA spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Čimická 51, Praha 8 - Bohnice Bezdlužná

Prodáváme a servisujeme zdravotní techniku. Zaměření na RTG, sterilizační, elektronické a optické přístroje. Odsávačky, vyvolávací automaty. Revize a prohlídky zdravotnických prostředků. BTK.

10Dialab spol. s r.o.

2.5
★★★★★
★★★★★
(2)
náměstí…, Praha 5-Radotín Bezdlužná

Prodáváme laboratorní techniku, specializujeme se na biochemické analyzátory a fotometry. Nabízíme též kosmetické produkty pro salóny.


Firmy v dalších lokalitách


Optické přístroje v lokalitě Střední a Severní Čechy – detailní popis

Optické přístroje se dělí na dva základní typy: refrakční a zrcadlové.

Refrakční optické přístroje využívají lom světla při průchodu skrz různé materiály, jako jsou sklo nebo plast. Mezi nejznámější refrakční přístroje patří brýle, dalekohledy, mikroskopy a lupeny. Tyto přístroje se používají k zvětšení nebo zmenšení obrazu, korekci zraku nebo k pozorování mikroskopických objektů.

Zrcadlové optické přístroje využívají odraz světla od zrcadel k manipulaci s obrazem. Mezi nejznámější zrcadlové přístroje patří zrcadlovky, dalekohledy a projekční zařízení. Tyto přístroje se používají k fotografování, pozorování vzdálených objektů nebo k promítání obrazů na plátno.

v oblasti Střední a Severní Čechy se optické přístroje používají v mnoha oblastech. Například v medicíně se používají mikroskopy k pozorování buněk a tkání, nebo endoskopy k prohlížení vnitřních orgánů. V průmyslu se používají optické senzory k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů. V astronomii se používají dalekohledy k pozorování hvězd a planet.

Optické přístroje se dále dělí na několik druhů:

1. Dalekohledy - slouží k pozorování vzdálených objektů, jako jsou hvězdy, planety nebo přírodní scenérie.

2. Mikroskopy - slouží k pozorování mikroskopických objektů, jako jsou buňky, tkáně nebo mikroorganismy.

3. Lupeny - slouží k zvětšení malých objektů, jako jsou mince, kameny nebo hmyz.

4. Zrcadlovky - slouží k fotografování a záznamu obrazu.

5. Endoskopy - slouží k prohlížení vnitřních orgánů a dutin.

6. Optické senzory - slouží k měření vzdálenosti nebo k detekci přítomnosti objektů.

Optické přístroje jsou nezbytné v mnoha oblastech a jejich vývoj neustále pokračuje. Díky nim můžeme vidět věci, které bychom jinak neviděli, a lépe porozumět světu kolem nás.